Cijfers

De jaarrekening in cijfers: 2,24 miljoen deponeringen

Wat Nederlandse rechtspersonen werkelijk bij KVK deponeren: per sector, per balansklasse en per boekjaar, met bron, methode en een download die u zelf kunt nalopen.

✓ Eerste jaarrekening gratis ✓ Micro tot grote rechtspersoon ✓ Publicatieversie per grootteklasse ✓ Primaire database in de EU · verwerkersovereenkomst

Het korte antwoord

We verwerkten 2.237.553 jaarrekeningen uit de KVK Handelsregister Open Dataset Jaarrekeningen. De mediane rechtspersoon in balansklasse klein (balanstotaal € 450.000 tot € 7,5 mln) had over boekjaar 2024 een solvabiliteit van 73,4% en een current ratio van 3,28. Een winst-en-verliesrekening met resultaat staat in 1,0% van de deponeringen. Elk cijfer is herleidbaar en als CSV te downloaden.

Bijgewerkt op 30 oktober 2026

Kerngegevens

Deponeringen verwerkt2.237.553, gedownload op 2 november 2026
Met een bruikbare balans2.184.183 (97,6%)
Bruikbare balansen per boekjaar2023: 850.001 · 2024: 851.125 · 2025: 480.215 · 2026: 2.842
Met SBI-code52,9% van de deponeringen
Referentiejaar op deze pagina'sBoekjaar 2024: het laatste boekjaar dat op de peildatum vrijwel volledig was gedeponeerd
PublicatiedrempelGeen cijfer bij minder dan 25 deponeringen; daardoor zijn 81 cellen weggelaten
LicentieCC BY 4.0: bron KVK, bewerking Jaarrekening.io

Zes uitkomsten die u kunt citeren

  • Solvabiliteit. De mediane rechtspersoon in balansklasse klein financierde over boekjaar 2024 73,4% van de balans met eigen vermogen (379.601 balansen). Volgens de KVK vinden financiers 25% tot 40% gezond; een kwart van die rechtspersonen zat boven 94,0%. Zie solvabiliteit per sector.
  • Holdings. Sectie K (financiële instellingen, met de financiële holdings van SBI 64.2) telt in balansklasse klein 100.394 deponeringen: 45,8% van alle deponeringen in die klasse met een SBI-code. Hun mediane solvabiliteit is 85,8%; in de bouw is dat 47,4%.
  • Micro. Ongeveer een kwart van de balansen in balansklasse micro had geen positief eigen vermogen (p25: −0,5%). Bij een op de tien lag de solvabiliteit onder −183,1%: het vreemd vermogen was daar minstens 2,83 keer zo groot als het balanstotaal.
  • Liquiditeit. De mediane current ratio in balansklasse klein was 3,28, tegen 1,2 tot 1,5 als vuistregel van de KVK. Per sector liep de mediaan uiteen van 1,35 (onroerend goed) tot 6,75 (sectie K). Zie current ratio per sector.
  • Openbaarheid. 97,6% van de deponeringen bevat een balans met een bruikbaar totaal, maar 1,0% een winst-en-verliesrekening met resultaat. Zie wat er wordt gedeponeerd.
  • Termijnen. In een deel van 312.943 deponeringen was 24,3% pas meer dan twaalf maanden na het einde van het boekjaar vastgesteld. Zie te laat vastgestelde jaarrekeningen.

Wat deze cijfers wel en niet zeggen

De open dataset bevat alleen jaarrekeningen die in XBRL bij KVK zijn gedeponeerd. Naam, KVK-nummer en rechtsvorm staan er niet in, en eenmanszaken ontbreken. Elke deponering staat los: dezelfde rechtspersoon is over twee boekjaren niet te volgen. De cijfers beschrijven dus een jaargang, geen ontwikkeling van bedrijven.

We delen in naar balanstotaal, omdat omzet en personeel ontbreken. Een balansklasse is daarom iets anders dan de wettelijke grootteklasse. Een beleggingsholding zonder dochters, met € 2 mln balanstotaal maar zonder omzet en personeel, staat hier in balansklasse klein. Wettelijk kan zij micro zijn: zij voldoet aan twee van de drie microcriteria, en doet zij dat op twee opeenvolgende balansdata, dan geldt het microregime (art. 2:395a lid 1 BW).

De SBI-code staat in 52,9% van de deponeringen. Sectorcijfers gaan alleen over die helft; de landelijke cijfers per balansklasse over alle deponeringen met een bruikbare balans. Wie een eigen kengetal vergelijkt, kiest dus eerst de juiste groep: sector en balansklasse, en daarna pas de landelijke reeks.

Alle cijferpagina's

PaginaVraag die de pagina beantwoordt
Solvabiliteit per sectorWelk deel van de balans financieren rechtspersonen met eigen vermogen, per sector en balansklasse?
Current ratio per sectorHoe verhouden vlottende activa zich tot kortlopende schulden, en waarom is het gemiddelde misleidend?
Werkkapitaal per sectorHoeveel werkkapitaal houden rechtspersonen aan als deel van hun balans, en waar is negatief normaal?
De balans van een BV in cijfersWelke posten staan op een micro-, kleine, middelgrote of grote balans, en hoe groot zijn ze?
Wat wordt er gedeponeerd?Welke onderdelen en posten staan in de deponeringen, per boekjaar en balansklasse?
Te laat vastgestelde jaarrekeningenHoeveel maanden na het boekjaar wordt de jaarrekening vastgesteld, en hoe vaak is dat te laat?
Methode en bronnenHoe zijn de cijfers berekend, wat zijn de grenzen, en hoe downloadt en citeert u ze?

Zelf rekenen en de begrippen erachter

Zo citeert u deze cijfers

Voorgestelde bronvermelding: Jaarrekening.io, "De jaarrekening in cijfers", bewerking van de KVK Handelsregister Open Dataset Jaarrekeningen (CC BY 4.0), gegevens van 2 november 2026, www.jaarrekening.io/cijfers/.

Noem bij elk cijfer het boekjaar, de balansklasse en, bij een sectorcijfer, de SBI-sectie. Een mediaan zonder die drie is niet te vergelijken: de mediane solvabiliteit verschilt tussen micro en groot meer dan tussen de meeste sectoren.

Neemt u de cijfers over, vermeld dan KVK als bron, Jaarrekening.io als bewerker en de licentie, en geef aan of u de cijfers zelf verder hebt bewerkt. Zo vraagt de licentie van KVK het.

Bron en licentie

Bron: KVK Handelsregister Open Dataset Jaarrekeningen, bewerking Jaarrekening.io, CC BY 4.0. Gegevens gedownload en verwerkt op 2 november 2026.

Berekening, definities, beperkingen en de download van alle cellen: methode en bronnen.

Bronnen

Juridische mededeling: deze informatie is algemeen van aard en vervangt geen fiscaal of juridisch advies of accountantscontrole. De inhoudelijke juistheid en volledigheid van de jaarrekening blijven de verantwoordelijkheid van het bestuur.

Veelgestelde vragen

Hoeveel jaarrekeningen worden er per jaar bij de KVK gedeponeerd?

In de KVK Handelsregister Open Dataset Jaarrekeningen staan over boekjaar 2024 851.125 deponeringen met een bruikbare balans (stand 2 november 2026). De dataset bevat alleen jaarrekeningen die in XBRL zijn gedeponeerd; wat op een andere manier is ingediend, telt niet mee. Over boekjaar 2025 stonden er op die datum 480.215 in, omdat de termijn voor dat jaar nog liep.

Wat is een normale solvabiliteit voor een kleine BV?

Bij rechtspersonen met een balanstotaal boven € 450.000 tot en met € 7,5 mln was de mediane solvabiliteit over boekjaar 2024 73,4%; de middelste helft lag tussen 40,0% en 94,0%. Die cijfers liggen hoog omdat het register veel holdings telt. In een werkende sector ligt de mediaan lager, in de bouw bijvoorbeeld op 47,4%. Vergelijk daarom met uw eigen sector.

Waarom zit er geen omzet of winst in deze cijfers?

Micro- en kleine rechtspersonen hoeven hun winst-en-verliesrekening niet openbaar te maken (art. 2:395a lid 8 en art. 2:396 lid 8 BW), en zij vormen het grootste deel van het register. Daardoor staat in maar 1,0% van de deponeringen een winst-en-verliesrekening met resultaat. Rendementscijfers op zo'n smalle en scheve basis noemen we daarom niet in de tekst; ze staan met hun aantallen in de download.

Mag ik deze cijfers overnemen?

Ja. KVK stelt de open dataset beschikbaar onder Creative Commons Naamsvermelding 4.0 (CC BY 4.0). Vermeld de bron (KVK Handelsregister Open Dataset Jaarrekeningen), de bewerking door Jaarrekening.io, de licentie en de datum van de gegevens (2 november 2026), en geef aan of u de cijfers verder hebt bewerkt.

Hoe actueel zijn deze cijfers?

Ze komen uit de download van 2 november 2026. Boekjaar 2024 was toen vrijwel volledig gedeponeerd. Boekjaar 2025 nog niet: voor een boekjaar gelijk aan het kalenderjaar loopt de termijn tot 31 december 2026. Op elke pagina staan het boekjaar en de datum van de gegevens.

Lees ook

Klaar voor uw jaarrekening?

Uw eerste jaarrekening is gratis, voor elke grootteklasse. Maak een account aan en stel haar op volgens Titel 9 BW2, van saldibalans tot publicatiestukken.

Gratis starten