Cijfers

Wat wordt er gedeponeerd? De inhoud van 2,24 miljoen jaarrekeningen

Welke onderdelen en posten in de jaarrekeningen bij KVK staan, hoe dat per boekjaar en balansklasse verschilt, en waarom de winst-en-verliesrekening bijna altijd ontbreekt.

✓ Eerste jaarrekening gratis ✓ Micro tot grote rechtspersoon ✓ Publicatieversie per grootteklasse ✓ Primaire database in de EU · verwerkersovereenkomst

Het korte antwoord

Vrijwel elke deponering bevat een balans: 97,6% heeft een bruikbaar balanstotaal. Een winst-en-verliesrekening met resultaat staat in 1,0%, een kasstroomoverzicht in ongeveer 0,7%, de netto-omzet in 0,1%. Dat volgt uit de wet: micro- en kleine rechtspersonen maken alleen hun balans openbaar, kleine met een beperkte toelichting. Over boekjaar 2024 kwam 49,7% van de balansen uit balansklasse micro.

Bijgewerkt op 30 oktober 2026

Kerngegevens

Deponeringen2.237.553 (download 2 november 2026)
Verschillende posten (NT-concepten)177
Met winst-en-verliesrekening en resultaat21.271 (1,0%)
Met vaststellingsdatum98,5%

Balans altijd, winst-en-verliesrekening bijna nooit

Onderdeel of postAantalAandeel
Balans met een bruikbaar balanstotaal2.184.18397,6%
Eigen vermogen als post2.223.91099,4%
Winst-en-verliesrekening met een resultaat21.2711,0%
Bruto-bedrijfsresultaat22.4621,0%
Kasstroomoverzicht (vaakst voorkomende kasstroompost)14.5960,7%
Netto-omzet1.7440,1%

De winst-en-verliesrekening telt hier mee als er een resultaat in staat; het aandeel is berekend over de 2.184.183 deponeringen met een bruikbare balans. De andere aandelen zijn berekend over alle 2.237.553. Het bruto-bedrijfsresultaat komt vaker voor dan de netto-omzet: wie een winst-en-verliesrekening openbaar maakt, mag vaak beginnen bij die samengetrokken regel.

Voor wie bedrijven wil vergelijken, heeft dat een harde consequentie. Omzet, marge en winst van de meeste Nederlandse rechtspersonen zijn niet openbaar. Wat u van een concurrent, klant of leverancier bij KVK kunt zien, is in de regel een balans.

Wat de wet openbaar maakt, per grootteklasse

GrootteklasseBalansWinst-en-verliesrekeningToelichtingGrondslag
MicroBeperktNiet openbaarGeen; enkele vermeldingen onder de balansart. 2:395a lid 8 BW
KleinBeperktNiet openbaarBeperktart. 2:396 lid 8 BW
MiddelgrootBeperktVanaf het bruto-bedrijfsresultaatBeperktart. 2:397 lid 3 en 5 BW
GrootVolledigVolledigVolledigTitel 9 Boek 2 BW

Een kasstroomoverzicht schrijft de wet niet voor. De Richtlijnen voor de jaarverslaggeving vragen het van middelgrote en grote rechtspersonen, met uitzonderingen, zoals voor een dochter die volledig in het kasstroomoverzicht van haar moeder is opgenomen (RJ 360.104). Micro- en kleine rechtspersonen deponeren het vrijwel nooit.

Wat een rechtspersoon openbaar maakt, verschilt van wat hij opstelt. Een kleine BV stelt voor de aandeelhouders een winst-en-verliesrekening op, die mag beginnen bij het bruto-bedrijfsresultaat (art. 2:396 lid 4 BW); ook een micro-BV stelt er een op, maar deponeert haar niet. Zie moet ik de winst-en-verliesrekening publiceren? en publicatiestukken.

Deponeringen per boekjaar en balansklasse

BoekjaarMicroKleinMiddelgrootGrootTotaal
2023430.610 (50,7%)374.851 (44,1%)30.572 (3,6%)13.968 (1,6%)850.001
2024423.143 (49,7%)380.905 (44,8%)32.817 (3,9%)14.260 (1,7%)851.125
2025234.755 (48,9%)217.556 (45,3%)18.655 (3,9%)9.249 (1,9%)480.215
20261.018 (35,8%)1.298 (45,7%)252 (8,9%)274 (9,6%)2.842

Alleen deponeringen met een bruikbare balans; tussen haakjes het aandeel in dat boekjaar. Over boekjaar 2024 kwam 49,7% uit balansklasse micro en 44,8% uit klein. Middelgroot en groot samen waren goed voor 5,5%.

Boekjaar 2025 was op de peildatum nog onvolledig: de termijn liep voor een kalenderjaar tot 31 december 2026. De 2.842 deponeringen met boekjaar 2026 komen uit het lopende jaar, dat KVK aan de dataset toevoegt naast de drie laatste afgesloten boekjaren. Een balansklasse is ingedeeld naar balanstotaal alleen; de wettelijke grootteklasse kijkt ook naar omzet en personeel.

De posten die het vaakst voorkomen

De deponeringen gebruiken samen 177 verschillende posten uit de Nederlandse Taxonomie (NT). Een selectie: de posten die het vaakst voorkomen en de posten die voor een analyse het meest tellen.

NT-conceptBetekenisVermeldingenAandeel
EquityEigen vermogen2.223.91099,4%
AssetsTotaal activa2.222.52699,3%
EquityAndLiabilitiesTotaal passiva2.218.28899,1%
AssetsCurrentVlottende activa2.049.84791,6%
AssetsNoncurrentVaste activa1.792.49780,1%
LiabilitiesSchulden, totaal1.315.71258,8%
LiabilitiesMaturityLessThanOneYearSchulden met een looptijd van ten hoogste een jaar1.293.82257,8%
LiabilitiesCurrentKortlopende schulden831.63837,2%
ReceivablesVorderingen800.79435,8%
CashAndCashEquivalentsLiquide middelen790.92435,3%
ProvisionsVoorzieningen580.47525,9%
PropertyPlantEquipmentMateriële vaste activa558.42925,0%
FinancialAssetsFinanciële vaste activa510.51122,8%
InventoriesVoorraden228.70310,2%
GrossMarginBruto-bedrijfsresultaat22.4621,0%
ResultAfterTaxResultaat na belastingen30.1461,3%
NetRevenueNetto-omzet1.7440,1%

Een post die zowel in de enkelvoudige als in de geconsolideerde balans staat, telt twee keer. Daardoor kan een aandeel iets hoger uitvallen dan het aantal deponeringen met die post. Meer over de taxonomie: Nederlandse Taxonomie en XBRL.

Eén post, twee namen

Kortlopende schulden komen onder twee namen voor. Op 57,8% van de deponeringen heet de post LiabilitiesMaturityLessThanOneYear: het deel van de totale schulden met een looptijd van ten hoogste een jaar, zoals de balans van micro- en kleine rechtspersonen de schulden mag tonen. Op 37,2% heet hij LiabilitiesCurrent, de regel kortlopende schulden van de uitgebreidere balans. Samen 95,0%.

Voor wie de dataset zelf analyseert: tel beide namen als één post. Wie alleen LiabilitiesCurrent zoekt, mist de kortlopende schulden van het grootste deel van de deponeringen en rekent een current ratio uit over een scheve selectie. Hetzelfde geldt voor de langlopende schulden.

Wat er niet in de dataset staat

  • Naam, KVK-nummer, aantal werknemers en de volledige postcode: KVK laat ze weg (alleen de eerste twee cijfers van de postcode blijven).
  • Eenmanszaken, en elke jaarrekening die niet in XBRL is gedeponeerd.
  • De rechtsvorm. De meeste deponeerplichtige rechtspersonen zijn BV's, maar de dataset maakt geen onderscheid.
  • Tekst: de toelichting, het bestuursverslag en de overige gegevens staan er niet in, alleen bedragen en enkele kenmerken.
  • De SBI-code ontbreekt in 47,1% van de deponeringen; de vaststellingsdatum staat in 98,5%.

Wat dit betekent voor uw eigen deponering

Uw gedeponeerde balans is openbaar en, als u in XBRL deponeert, zonder naam ook onderdeel van deze dataset. Een micro- of kleine BV die alleen de verplichte stukken deponeert, laat geen omzet en geen winst-en-verliesrekening zien. Wie per vergissing de volledige jaarrekening deponeert, maakt meer openbaar dan nodig, en een gedeponeerd stuk verdwijnt niet doordat u later een andere versie deponeert.

Controleer daarom vóór het deponeren welke versie u indient: de publicatiestukken voor uw grootteklasse, met de vaststellingsdatum. Hoe dat stap voor stap gaat, staat in jaarrekening deponeren bij de KVK.

Bron en licentie

Bron: KVK Handelsregister Open Dataset Jaarrekeningen, bewerking Jaarrekening.io, CC BY 4.0. Gegevens gedownload en verwerkt op 2 november 2026.

Berekening, definities, beperkingen en de download van alle cellen: methode en bronnen.

Bronnen

Juridische mededeling: deze informatie is algemeen van aard en vervangt geen fiscaal of juridisch advies of accountantscontrole. De inhoudelijke juistheid en volledigheid van de jaarrekening blijven de verantwoordelijkheid van het bestuur.

Veelgestelde vragen

Moet ik mijn winst-en-verliesrekening bij de KVK deponeren?

Als micro- of kleine rechtspersoon niet: u maakt alleen de beperkte balans openbaar, een kleine rechtspersoon met een beperkte toelichting (art. 2:395a lid 8 en art. 2:396 lid 8 BW). Een middelgrote rechtspersoon deponeert een winst-en-verliesrekening die mag beginnen bij het bruto-bedrijfsresultaat (art. 2:397 lid 3 en 5 BW). Een grote rechtspersoon deponeert de volledige jaarrekening.

Wie kan mijn gedeponeerde jaarrekening inzien?

Iedereen. De stukken die u deponeert, staan in het handelsregister en zijn bij KVK op te vragen. Daarnaast neemt KVK de bedragen uit XBRL-deponeringen zonder naam en KVK-nummer op in de Open Dataset Jaarrekeningen, die vrij te downloaden is onder CC BY 4.0.

Welke gegevens staan er in de open dataset van KVK?

Per deponering het boekjaar, de bedragen van de balans en, als die is gedeponeerd, van de winst-en-verliesrekening en het kasstroomoverzicht, en vaak de SBI-code en de vaststellingsdatum. Naam, KVK-nummer, werknemers en volledige postcode ontbreken. In de download van 2 november 2026 zaten 2.237.553 deponeringen met samen 177 verschillende posten.

Waarom staat mijn jaarrekening niet in de open dataset?

De dataset bevat alleen jaarrekeningen die in XBRL zijn gedeponeerd, uit de drie laatste afgesloten boekjaren en het lopende jaar. Een jaarrekening die op een andere manier is ingediend, of een ouder boekjaar, ontbreekt. Eenmanszaken staan er niet in. Omdat naam en KVK-nummer zijn weggelaten, is een deponering er bovendien niet in terug te vinden.

Lees ook

Klaar voor uw jaarrekening?

Uw eerste jaarrekening is gratis, voor elke grootteklasse. Maak een account aan en stel haar op volgens Titel 9 BW2, van saldibalans tot publicatiestukken.

Gratis starten